İnternet Aşırı Kullanımını Durdurma

İnternet Aşırı Kullanımını Durdurma
List Çocuk
Time 5 Seans
Notebook 3 Etkinlik
Notebook-Edit Hazırlayan
Uzm. Psikolog Burçin ELEMAN
Group-People Etik Kurul
Prof. Dr. Okan Cem Çırakoğlu Uzm. Dr. Psikiyatrist Fadime Yurtseven Psk. Dr. Esra GÜVEN
Prep İçerik Editörü
Uzm. Psk. Burçin Eleman

Çocuklarda internetin aşırı kullanımı, çocuğun normal günlük aktivitelerini, sosyal ilişkilerini, okul performansını ve fiziksel sağlığını olumsuz etkileyen bir durumdur. Aşırı internet kullanımı, çocukların gerçek hayatta arkadaşlarıyla vakit geçirmelerini engelleyebilir ve sosyal izolasyona yol açabilir. Bilişsel becerilerini olumsuz yönde etkileyebilir.

‘’İnternet Aşırı Kullanımını Durdurma Protokolü’’  Ruh sağlığı uzmanlarından oluşan ekibimiz tarafından bilimsel ve terapötik bir bakış açısıyla, yaşadığınız bu soruna destek olmak için hazırlandı. Böyle önemli bir sorun ile tek başınıza mücadele etmek zorunda değilsiniz. Çocuğunuza ve size yardımcı olmak için buradayız. Uzmanlarımız; dinleyeceğiniz tüm seanslarda iyi oluşunuza odaklandı, seanslarınızı etkinlikler ile destekledi ve sizler için bu doğrultuda bir çalışma hazırladı. Tüm protokol boyunca;

  • Çocukla açık, dürüst ve etkili iletişim yollarını öğrenme,
  • Kurallar ve sınırları çocuğunuzun yaşamına dahil etme,
  • İnternetin güvenli ve sorumlu bir şekilde kullanımını anlama,
  • Çocuğu fiziksel ve sosyal aktivitelere teşvik etme yollarını öğrenme,
  • Çocuğun düşünce hatalarını bulma ve anlama,
  • Çocuğa duygu düzenleme becerisi kazandırma,

Konuları üzerinde durularak sizlere ve çocuğunuza yardımcı olmak amaçlandı. Hazır olduğunuzda ilk seansı ücretsiz dinleyerek; kendi kendinize yardım yolculuğunuza başlayabilirsiniz.